Najczęściej zadawane pytania

1. Czy depilacja woskiem boli ?

Depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów, jednak w Express Wax wykonujemy naszą pracę profesjonalnie i sprawnie, tak aby ilość odczuwanego bólu była jak najmniejsza. Każda okolica ciała jest u jednego mniej lub bardziej wrażliwa, więc jest to kwestia indywidualna. Najbardziej wrażliwe na ból są okolice bikini oraz pachy.

2. Jaką długość powinny mieć włosy ?

Przy pierwszej depilacji woskiem, po regularnym stosowaniu maszynki, włos powinien mieć długość ok. 0,5-1cm. Taka długość wyrasta po 10-14 dniach, więc przez taki okres nie powinno się golić włosów. Jeśli włosy są zbyt długie, można je przed wizytą przyciąć samodzielnie nożyczkami. Przy regularnej depilacji woskiem, kiedy włosy stają się cieńsze i delikatniejsze, włosy mogą być krótsze.

3. Jak często powinno się powtarzać zabieg depilacji i jak długo utrzymuje się efekt ?

Tak, jak często zachodzi potrzeba, jednak rekomendujemy powtarzanie zabiegu raz w miesiącu. Włosy zaczynają ponownie odrastać po 2-3 tygodniach, jednak odrastają one stopniowo, nie wszystkie jednocześnie. Tempo odrastania włosów u każdego jest kwestią indywidualną i różni się na poszczególnych częściach ciała.

4. Czym różnią się poszczególne depilacje bikini ?

W ofercie mamy 3 rodzaje depilacji bikini:
-klasyczne: okolice pachwin i to co wystaje poza strefę majtek,
-głębokie (francuskie): głębsze niż klasyczne, depilujemy dodatkowo część wzgórka łonowego i część warg sromowych, wzdłuż warg pozostawiamy pasek,
-brazylijskie: depilacja całej okolicy bikini, łącznie z okolicą pośladków i wokół odbytu (na życzenie klienta pozostawiamy cienki pasek na wzgórku łonowym lub pomijamy okolicę odbytu).

5. Czy w salonie jest możliwość odświeżenia się przed zabiegiem ?

Tak, w salonie każdy ma dostęp do łazienki z prysznicem oraz zlewu i mokrych chusteczek odświeżających w kabinie zabiegowej. Dodatkowo przy depilacji bikini udostępniamy jednorazową bieliznę (jeśli brak jest skrępowania wolimy wykonywać zabieg bez bielizny).

6. Jakie macie rodzaje wosków ?

W salonie pracujemy na dwóch rodzajach wosków
-paskowy, nakładany szpatułką i zrywany za pomocą materiałowych pasków
-twardy, nakładany szpatułką i po zastygnięciu bezpośrednio zrywany (depilacja miejsc wrażliwych jak pachy czy bikini)

7. Czy mogę przyjść na depilację w czasie miesiączki ?

Miesiączka nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu, jednak podczas menstruacji można odczuwać więcej bólu. Przy depilacji bikini prosimy o odpowiednią higienę oraz zabezpieczenie tamponem.

8. Czy ciąża jest przeciwwskazaniem do zabiegu ?

Dla osób, które nie miały wcześniej styczności z depilacją woskiem, I oraz III trymestr ciąży jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Jeśli jednak przed ciążą depilacja była wykonywana, można śmiało przychodzić.

9. Jak radzić sobie z wrastającymi włosami ?

Problem wrastających włosów jest bardzo częsty. Depilacja woskiem osłabia włoski i ciężej im się wydostać na powierzchnię, zwłaszcza jeśli skóra jest sucha i zrogowaciała. Sugerujemy wykonywać 2-3 razy w tygodniu peeling gruboziarnisty i dobrze nawilżać skórę. Wiemy, że kuszące jest zdrapywanie pojawiających się krostek, jednak zwiększa to ryzyko powstawania stanów zapalnych, a w konsekwencji przebarwień.

10. Co robić, kiedy po depilacji doszło do zerwania naskórka ?

Czasami się zdarza, że podczas depilacji dochodzi do zerwania naskórka. Przyczyn tego może być wiele i nie zawsze jest to wina osoby wykonującej zabieg. W takim wypadku zalecamy stosowanie kremów wspomagających regenerację naskórka jak: Alantan, Bepanten, Sudokrem, żel aloesowy. Unikamy opalania tej okolicy do czasu zagojenia.

11. Czego nie należy robić po depilacji ?

Przez 2-3 dni po depilacji należy unikać:
1. Opalania się na słońcu jak i w solarium- w konsekwencji mogą powstać przebarwienia.
2. Kąpieli w morzu/jeziorze/rzece/basenie- jak wiadomo, to siedliska bakterii.
3. Nadmiernego wysiłku fizycznego- niepotrzebne otarcia skóry mogą dodatkowo ją podrażniać.
4. Samoopalaczy oraz kosmetyków silnie perfumowanych.